Człowiek jest najważniejszą wartością organizacji. Bez kompetentnego personelu trudno dążyć do ambitnych celów i osiągać sukcesy na rynku. Współczesny pracownik musi być wysoce wydajny, skuteczny w działaniu i przynosić organizacji ewidentne korzyści. Jak sprawić by pracownik zawsze był efektywny?

Praktycznie każdy z menedżerów musi podejmować decyzje – w jaki sposób podnosić kwalifikacje swoich pracowników, wszak dobry pracownik to nie tylko wizytówka samej firmy, ale i samego menedżera, który ma za zadanie dbać o jego rozwój.
Najczęściej wykorzystywanymi sposobami na podnoszenie kwalifikacji jest organizowanie szkoleń dla pracowników. Wybierając szkolenie dla pracownika należy rzeczywiście zbadać zapotrzebowanie na nie. Nam jako pracodawcom powinno zależeć na tym, by pracownik zdobył maksymalną ilość wiedzy praktycznej. Na szczęście na naszym rynku funkcjonuje wiele firm szkoleniowych, których oferty można dopasować do działalności firmy, branży czy sposobu działania – zaznaczył Łukasz Jarota z serwisu HRokazje.pl

Na portalu HRokazje.pl co łatwo zauważyć, dominują szkolenia otwarte. Różnorodność tematów, możliwość bieżącej wymiany informacji i doświadczeń między uczestnikami, a także niskie koszty samych spotkań to pozytywne cechy otwartych szkoleń. Jeśli ponadto są dotowane z EFS, łatwiej menedżerowi podjąć decyzję o zakupie takiego szkolenia dla swoich pracowników. Obserwując statystyki oraz to, w jaki sposób użytkownik wybiera dla siebie lub swojego pracownika szkolenie, można wysnuć, iż każde które posiada już rabat, może spotkać się z dużym zainteresowaniem menedżera. Firmy po prostu zaczynają oszczędzać – dodał Łukasz Jarota z HRokazje.pl .

Najpopularniejszymi szkoleniami na rynku nadal są szkolenia z zakresu miękkich kompetencji, tj. komunikacji interpersonalnych, zarządzania, motywowania, autoprezentacji, kreatywności, zarządzania własną efektywnością.
Z kolei wśród szkoleń tematycznych, dominują szkolenia z obsługi klienta, technik sprzedaży, negocjacji, marketingu i reklamy.

Sposobów na znalezienie szkolenia jest wiele. Zazwyczaj z przedsiębiorstwami kontaktują się bezpośrednio firmy szkoleniowe chodź coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyszukiwarki ofert szkoleniowych. Taką funkcjonalną i bardzo przyjazną dla menedżera jest serwis www.hrokazje.pl który bardzo polecam wszystkim odpowiedzialnym za swoich pracowników.

 

Autor: Grzegorz Góra – CALnet
hrokazje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *